Gert Gordejev ja Rodolphe Lebreton teenisid Inglismaa MM-etapil 12. koha

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp sõideti möödunud nädalavahetusel Inglismaal kuulsal Foxhilli krossirajal. Hooaega väga tagasihoidlikult alustanud Gert Gordejev ja Rodolphe Lebreton tegid teisel etapil tunduvalt paremad sõidud ning teenisid etapi kokkuvõttes 12. koha.

Inglismaale oli kohale tulnud 31 korvipaari ja nad jaotati kahte kvalifikatsioonigruppi. B gruppi kuulunud Gordejev ja Lebreton sõitsid eelkvalifikatsioonis välja kaheksanda ringiaja. Kvalifikatsioonisõidu algus kahjuks ebaõnnestus meie meestel ja liikuma tuli hakata grupi lõpust. Esimeste ringidega suutsid Gordejev ja Lebreton tõusta esikümnesse, kuid sealt edasi suurt tõust enam teha ei õnnestunud. Finishisse jõudsid mehed üheksandana, kuid hiljem karistati ühte korvipaari 5 koha kaotusega ja kirja läks meie meestele kaheksas koht.

Esimeses võistlussõidus tegid Gordejev ja Lebreton ilusa stardi ja nad olid esikümne piiril. Pärast esimeste ringide läbimist võtsid nad sisse 12. koha. Sõidu keskel andsid nad veel ühe positsiooni ära ja finishisse tulid Gordejev ja Lebreton kolmeteistkümnendana. Ülekaaluka esikoha teenisid hollandlased Koen Hermans ja Ben van den Bogaart. Teisena lõpetasid sõidu prantslased Killian ja Evan Prunierid ning kolmandana britid Brett Wilkinson ja Joe Millard. Kehvasti läks meie lõunanaabritel vendadel Lielbardistel, kes pidid sõidu 7. kohalt katkestama.

Teises sõidus said Gordejev ja Lebreton taas stardist korralikult liikuma ja jälle oldi esikümne läheduses. Sõidu alguses hoidsid mehed 13. kohta, kuid Prunieride katkestamise järel tõusti 12. kohale. Sellel positsioonil liikusid mehed kuni finishilipuni. Kogu esikolmik läks sel korral hollandlastele. Kindla esikoha võtsid taas Hermans ja van den Bogaart, teisena lõpetasid sõidu Justin Keuben ja Dion Riteman ning kolmandana Tim Leferink ja Sem Leferink. Lielbardised lõpetasid sõidu kümnendana.

Etapi kokkuvõttes teenisid Gordejev ja Lebreton 17 punktiga 12. koha. Etapivõit läks 50 punktiga Hermansile ja van den Bogaartile. Teise koha teenisid 38 punktiga Wilkinson ja Millard ning kolmanda koha 34 punktiga Marvin Vanluchene ja Nicolas Musset (Belgia/Prantsusmaa). Pärast teist etappi hoiavad Gordejev ja Lebreton 21 punktiga 15. kohta. Esikohal on 107 punktiga Hermans ja van den Bogaart, teisel kohal 81 punktiga Vanluchene ja Musset ning kolmandal kohal 74 punktiga Wilkinson ja Millard.

Kolmas etapp sõidetakse 7-8. juunil Prantsusmaal Brous.

Inglismaa GP tulemused

Külgvankrite üldseis

copied