Hardi Roosiorg oli Argentiina MM-etapi kvalifikatsioonis 19-s

Argentiinas Villa La Angostura krossirajal toimub sel nädalavahetusel esimene motokrossi maailmameistrivõistluste etapp. MXGP klassis kogu sarja kaasa sõitev Hardi Roosiorg (Honda) tuli eile õhtul toimunud kvalifikatsioonisõidus 19. kohale.

MXGP klassi sõitjad olid ajasõiduks jaotatud kahte gruppi. Ühte gruppi kuulusid sõitjad, kes teevad kaasa kogu hooaja ja teise gruppi Wildcard sõitjad. Kuna Wildcard sõitjaid oli tulnud kohale 19, siis pääsesid ka nemad kõik kvalifikatsioonisõitu. Hardi Roosiorg oli põhigrupis nii vabatreeningul kui ka ajasõidus kahekümneesimene. Kiireima ringiaja sõitis välja prantslane Maxime Renaux (Yamaha), teine oli Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmas Jorge Prado (Hispaania, GasGas).

Kvalifikatsioonisõitu alustas Roosiorg tagasihoidlikult. Avaringil oli kuskil 30 koha piirimail. Esimestel ringidel õnnestus tal kõvasti oma positsiooni parandada ja peagi tõusis Roosiorg top 20 lähedale. Sõidu teises pooles suutis Roosiorg hollandlasest Lars Van Berkelist mööduda ja ta tõusis 20. kohale. Jeremy Seeweri katkestamise järel lõpetas Roosiorg sõidu korralikul 19. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Prado ja tema seljataga teise koha võttis sisse tema meeskonnakaaslane Mattia Guadagnini (Itaalia, GasGas). Kogu sõidu suutsidki GasGas tehasemeeskonna sõitjad kahte esimest kohta enda käes hoida, Prado võitis sõidu ja Guadagnini lõpetas teisena. Tugeva sõidu lõpuga tõusis kolmandaks Renaux. Hooaega alustas tagasihoidlikult Jeffrey Herlings (Holland, KTM), kes sõidu esimese poole oli top 15 piiril ja lõpuks suutis ta sealt 10. kohale tõusta ning ühe punkti teenida.

MX2 klassis sõitis ajasõidus parima aja välja Kay De Wolf (Holland, Husqvarna), teine oli Simon Laengenfelder (Saksamaa, GasGas) ja kolmas Liam Everts (Belgia, KTM). Suurfavoriit Jago Geerts (Belgia, Yamaha) oli alles kuues.

Kvalifikatsioonisõidus võttis stardi järel esikoha aga enda kätte Geerts ja see oli halb uudis kõigi teiste jaoks. Kuigi Andrea Adamo (Itaalia, KTM) suutis Geertsil kogu sõidu seljataga püsida, ei andnud belglane kordagi esikohta käest ära ja võttis hooaja esimese sõiduvõidu. Adamo lõpetas sõidu teisena ja Laengenfelder kolmandana.