Gordejev ja Niitsoo teenisid Hollandi MM-etapil punkilisa

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp toimus möödunud nädalavahetusel Hollandis Heerde krossirajal. Raskel liivarajal ei läinud Gert Gordejevil ja Sten Niitsool kõige paremini ja punkte teeniti vaid ühest võistlussõidust. Etapi kokkuvõttes tulid meie mehed 22. kohale.

Laupäevases ajasõidus sõitsid meie mehed A grupis välja kümnendana ringiaja. Maailmameistrivõistluste üldliidritele lätlastele Daniels ja Bruno Lielbardisele kaotasid Gordejev ja Niitsoo parimal ringil viie sekundiga. A grupi kvalifikatsioonisõidus tulid Gordejev ja Niitsoo üheksandale kohale ja sellega tagati edasipääs finaalsõitudesse. Stardikoht tuli siiski valida teisest reast.

Esimeses võistlussõidus tõusid Gordejev ja Niitsoo sõidu edenedes punktikohale 20 parima sekka, kuid sõidu keskel jäid nende ees sõitnud konkurendid soontesse. Sinna samma kinni jäid seejärel ka Gordejev ja Niitsoo ning sellega oli ka punktikoha lootus kadunud. Protokolli läks meie meestele kirja lõpuks 28. koht. Vägava sõidu tegid meie lõunanaabrid Lielbardised, kes kindla edumaaga esikoha teenisid. Teise koha said eelmise hooaja meister Marvin Vanluchene koos Glenn Janssensiga (Belgia) ja kolmanda koha Jason Van Daele (Belgia) ning Loet van den Putten (Holland).

Teine sõit õnnestus Gordejevil ja Niitsool ilma suuremate eksimusteta läbida ning nad tõusid sõidu lõpuks 15. kohale. Esikoha teenisid britid Brett Wilkinson ja Joe Millard. Teisena lõpetasid sõidu Koen Hermans ja Ben van den Bogaart (Holland) ning kolmandana Vanluchene ja Janssens. Lielbardised tulid finishisse neljandana ja sellest piisas, et järjekordne etapivõit teenida.

Hollandi etapi kokkuvõttes teenisid Gordejev ja Niitsoo 6 punktiga 22. koha. Esikoht läks 43 punktiga Lielbardistele, teiseks tulid 42 punktiga Vanluchene ja Janssens ning kolmandaks 40 punktiga Hermans ja van den Bogaart. Pärast kahte etappi hoiavad Gordejev ja Niitsoo 14 punktiga 22. kohta. Liidrid on 98 punktiga Lielbardised, teisel kohal asuvad 85 punktiga Wilkinson ja Millard ning kolmandal kohal 84 punktiga Hermans ja van den Bogaart.

Järgmine etapp sõidetakse 25-26. mail Prantsusmaal Plomionis.