Tartu Superenduro avamine

Eesti motospordi ajaloos korraldatakse kolmandat korda endurosari, kus võitjad selguvad erinevate motospordi distsipliinide liitmisel ning sarja nimeks on Estonian Enduro Super Series.

Sari koosneb kaheksast erinevast osavõistlusest, kus üks kehvem tulemus lahutatakse maha. Sarja kuuluvad: 1 talvine kestvus enduro/jäärada , 2 hard endurot, 1 superenduro, 1 kestvuskross, 1 klassikaline enduro, 1 öine kestvus enduro, 1 mäkketõusu etapp. Igal võistlusel saavad kõik klassid punkte ning hooaja lõpus lahutatakse maha kehvem tulemus. Enamus võistlustest kuuluvad ka EMV ja EKV sarja ning annavad punkte lisaks EESS sarjale ka EMV ja EKV arvestuses.

Võistlusklassideks on Gold, Silver, Bronx, Iron, 40+, 50+, ATV, Quad.

AUHINNAFOND on kokku 5000 eurot, kus hooaja kõige kiirem ja stabiilsem soolo tsiklil osalev sõitja võidab 500 eurot. Peaauhinna (500 eurot) võidab võistleja, kes on kogunud kõige rohkem punkte kõikide etappide ÜLDTULEMUSTES, olenemata võistlusklassist, kus võistleja osaleb. Üldtulemustes autasustatakse hooaja lõpus kuut esimest võistlejat.

Hooaja lõpupeol autasustatakse lisaks üldtabelile ka kõikide klasside kolme parimat karikatega ning kõiki osalejaid, kes on hooaja lõpupeol kohal, paljude HINNALISTE LOOSIAUHINDADEGA, kus pealoosi auhinnaks on Vespa motoroller.

Kalender 2023

1. etapp 11. märts KESTVUSSÕIT „Kevad,suvi,sügis,talv“, Väike-Rakke
2. etapp 6. mai ENDURO Leigo Enduro, Leigo talu, Otepää
3. etapp 13. mai HARDENDURO KAEVANDUSE hardenduro, Kohtla-Nõmme UUS
4. etapp 21. juuli SUPERENDURO RALLY ESTONIA, TARTU CENTRUM
5. etapp 8. sept ÖÖENDURO „ÖÖLIBLIKAD“, Karksi-Nuia/ Abja-Paluoja
6. etapp 9. sept MÄKKETÕUS Marjamägi, Otepää, speedhillclimb
7. etapp 23. sept HARDENDURO VÕRTSJÄRVE, Puhja/Väike-Rakke
8. etapp 1. okt KESTVUSKROSS RANNU, Elva vald
NOVEMBER LÕPUPIDU JA AUTASUSTAMINE Tartu, Püssirohukelder