Martin Michelis teenis Kegumsis hooaja esimesed punktid, Andero Lusbo sai MXGP klassi avasõidus vigastada

Motokrossi maailmameistrivõistluste ja euroopameistrivõistluste kiireimad sõitjad olid sel nädalavahetusel võistlustules Lätis Kegumsi krossirajal. Meie parima tulemuse tegi seal EMX250 klassis osalev Martin Michelis, kes teenis tänu ilusale teisele sõidule hooaja esimesed punktid. MXGP klassis osalenud Andero Lusbo kukkus avasõidus nii õnnetult, et võistlus tuli pooleli jätta.

Pühapäevane võistluspäev Kegumsis algas teise EMX125 klassi sõiduga. Travis Leok ei saanud ennast sõidu alguses mitte kuidagi liikuma ja pikka aega sõitis ta võistlejaterivi lõpus. Sõidu teises pooles sai Leok kiiruse üles, kuid selleks ajaks oli punktikoha lootus juba täielikult kadunud. Finishisse tuli Leok lõpuks 29. kohal. Sõitu juhtis algusest lõpuni austerlane Maximillian Ernecker. Teisel kohal sõitis pikka aega lätlaste rõõmuks Tomass Saicans, kuid sõidu keskel kukkus ta tugevalt ning pidi lõpuks leppima 33. kohaga. Teiseks tõusis lõpuks hollandlane Gyan Doensen ja kolmandaks sarja liider Noel Zanocs. Soome lipu all sõitev Jan Jasper Kõiv lõpetas sõidu 36. kohal.

Etapi kokkuvõttes sai Leok kirja 31. koha, kahjuks jäi punktiarve sel korral avamata. Etapivõidu teenis 42 punktiga Zanocs, teine oli 38 punktiga Simone Mancini (Itaalia) ja kolmas 34 punktiga Salvador Perz (Hispaania). Üldarvestuses on 232 punktiga liider Zanocs, teine on 206 punktiga Doensen ja kolmas 204 punktiga Mancini.

Travis Leok ei leidnud pühapäeval Kegumsis kuidagi sõidurütmi

Teises sõidus tulid rajale EMX250 klassi sõitjad. Eestlaste au päästis seal Martin Michelis, kes ainsana kogu nädalavahetuse peale suutis sõidu punktikohal lõpetada. Michelis oli stardi järel top 20 piiril ja hakkas sealt esimeste ringidega kohe kohti parandama. Viiendaks ringiks tõusis Martin juba 14. kohale. Kahjuks ebaõnnestus tal seejärel mitu ringi järjest ja ta langes 18. kohale. Viimastel ringidel leidis Michelis taas hea rütmi ning ta tegi mitu möödasõitu ja tõusis lõpuks 15. kohale. Pikka aega sõitis viimasel punktikohal ka Joosep Pärn, kuid sõidu lõpus tekkis tal probleem tsikli esipiduriga ning kiiresti edasi sõita tal polnud enam võimalik. Sõidu lõpuks langes Pärn 32. kohale. Sebastian Leok lõpetas sõidu 26 kohal ja Richard Paat 28. kohal. Esikoha peale käis kõva lahing kolme mehe vahel. Pikka aega juhtis sõitu Karlis Alberts Reisulis (Läti), kuid viimasel ringil möödus temast itaallane Valerio Lata. Reisulise seljataga oli pikka aega ka avasõidu võitja Cas Valk (Holland), kuid tal ei õnnestunud möödasõitu teha ja Valk leppis kolmanda kohaga.

Hooaja esimesed punktid teeninud Michelis tuli etapi kokkuvõttes kuue punktiga 20. kohale. Etapivõit läks 45 punktiga Valkile, teine oli 44 punktiga Reisulis ja kolmas 43 punktiga Lata. Leok sai kirja 29. koha, Paat 30. koha ja Pärn 34. koha. Sarja kokkuvõttes on liider 244 punktiga Mathis Valin (Prantsusmaa), teisel kohal on 231 punktiga Valk ja kolmandal kohal 225 punktiga Lata. Michelis läks 6 punktiga 41. kohale.

Enne MXGP klassi esimest võistlussõitu käis rajalt üle tugev vihmasadu ja sõitjaid ootas ees väga porine rada. Andero Lusbo alustas rasketes oludes sõitu väga hästi ja esimeste kurvide järel oli ta kindlalt punktikohal. Avaringi keskel läks Lusbo suures grupis veel kohta parandama ja otsustas hüppel riskida. Nähtavus oli aga halb ja sõitjad olid tihedalt veel koos ning hüpe ebaõnnestus ja Lusbo kukkus. Kukkumise tagajärjel vigastas ta nägu ja jalga, mis kipsi pandi. Sellega oli võistlus Lusbo jaoks lõppenud. Teine eestlane Aleksei Vinogradov avasõidu starti tehnilistel põhjustel ei jõudnud. Sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Jeffrey Herlings (Holland), teise koha teenis Tim Gajser (Sloveenia) ja kolmanda koha Glenn Coldenhoff (Holland). Jorge Prado (Hispaania), kes sõidu alguses kolmas oli, kukkus ning lõpetas lõpuks seitsmendana.

Andero Lusbo (#62) MXGP klassi esimese sõidu stardis, mõni hetk hiljem ta kukub õnnetult ja võistlus on tema jaoks lõppenud

Teist MXGP klassi võistlussõitu juhtis algusest lõpuni Prado, tema järel teisena lõpetas sõidu Gajser ja kolmandana Herlings. Teine sõit õnnestus kaasa sõita ka Vinogradovil, kes elu esimesel MM-i sõidul 24. koha teenis.

Etapi kokkuvõttes oli 45 punktiga parim Herlings, teise koha sai 44 punktiga Gajser ja kolmanda koha 39 punktiga Prado. Vinogradovile läks kirja 27. koha ja Lusbole 29. koht. Sarja kokkuvõttes tõusis uueks liidriks Gajser, kellel on koos 454 punkti. Teisel kohal on 450 punktiga Prado ja kolmandal kohal 386 punktiga Herlings.

MX2 klassis teenis elu esimese etapivõidu Sacha Coenen (45 punkti), kes avasõidus oli kolmas ja teises sõidus parim. Teise koha sai 42 punktiga tema vend Lucas Coenen ja kolmanda koha 40 punktiga Simon Laengenfelder. Klassi liider Kay de Wolf pidi leppima neljanda kohaga. Üldarvestuses on de Wolfil koos 443 punkti, teisel kohal asub 388 punktiga Lucas Coenen ja kolmandal kohal 381 punktiga Laengenfelder.