Vägev, Theo Kolts tuli EMX65 klassi euroopa meistrivõistlustel hõbedale

Sel nädalavahetusel toimus Tsehhis EMX 65 ja EMX 85 klasside motokrossi euroopa meistrivõistluste finaal. EMX 65 klassis tegi vägeva võistluste Theo Kolts, kes kahe sõidu kokkuvõttes teiseks tuli. EMX 85 klassis jäi Lucas Leok esimesena poodiumilt välja.

EMX 65 klassi esimest võistlussõitu alustas meie poistest kõige paremini Theo Kolts, kes esimeste kurvide järel neljandale kohale pääses. Kohe sõidu alguses suutis Kolts ka enda ees sõitnud konkurendist mööduda ja ta tõusis kolmandale kohale. Esikolmik võttiski sellise tempo üles, et kõik ülejäänud hakkasid kiiresti maha jääma. Sõidu edenedes läks Koltsil raskeks kahel esimesel järel püsimisega ja ta jäi rajale üksi. Suuri viga õnneks sisse ei tulnud ja Kolts jõudiski avasõidus finishisse kolmandana. Esikoha teenis horvaat Roko Ivandic ja teise koha sai sakslane Luca Nierychlo. Vägeva sõidu tegi ka Erki Raudnagel. Avaringil oli ta esikümne piiril, kuid ta suutis lühikese sõidu jooksul pidevalt ette poole liikuda. Poolel sõidumaal tõusis Raudnagel juba neljandale kohale. Viimasel ringil lähenes talle ohtlikult üks suurfavoriite hollandlane Kash van Hamond, kuid Erki suutis teda lõuni enda seljataga hoida ja tasuks tugev neljas koht. Stardis ebaõnnestunud Rasmus Näär oli rajal samuti väga kiire ja ta tõusis 35 kohalt lõpuks seitsmeteistkümnendaks. Kristofer Valk lõpetas sõidu 38. kohal.

Pühapäeva hommikul peetud teist võistlussõitu alustas Kolts taas suurepärase stardiga ja ta pääses kolmandale kohale. Sõidu keskel suutis Kolts teisele kohale tõusta ja seee positsioon andnuks talle teise koha ka võistluse kokkuvõttes. Viimastel ringidel lähenes Koltsile marulise tempoga avasõidu teine Nierychlo, kuid Kolts suutis oma teist kohta kuni finishini hoida ja tasuks euroopa meistrivõistluste hõbemedal. Sarnaselt eilsele avasõidule oli parim taas Ivandic. Kolmandana lõpetas sõidu austerlane Elias Eder ja neljandana Nierychlo. Ilusa sõidu tegi taas ka Raudnagel, kes kogu sõidu esikümnes sõitis ja lõpuks kaheksandana finishisse jõudis. Kehva stardi teinud Näär lõpetas sõidu kolmeteistkümnendana. Reservsõitjana teise sõitu pääsenud Karl Mark Kristman oli kolmekümneviies ja Kristofer Valk kolmekümneseitsmes.

Eelmisel nädalavahetusel noorte maailmameistrivõistlustel kolmandaks tulnud Kolts lisas Loketis enda nimele euroopa meistrivõistuste teise koha. Kahe sõidu kokkuvõttes teenis Kolts 42 punkti. Euroopa meistriks krooniti 50 punktiga Ivandics, kolmandaks tuli 40 punktiga Nierychlo. Raudnagel tuli kokkuvõttes 31 punktiga viiendale kohale ja Näär 12 punktiga 17. kohale. Kristman oli kolmekümneviies ja Valk kolmekümnekaheksas.

EMX 85 klassi avasõidus ei tulnud Lucas Leoki starti kõige paremini välja ja esimeste kurvide järel oli ta kümnendal kohal. Kohe sõidu alguses andis ta veel mõned positsioonid ära ning Leok langes 12. kohale. Siis sai Lucas parema rütmi ja hakkas vaikselt ettepoole liikuma. Rada oli raske ning pakkus vähe möödumiskohti ja nii oli iga möödasõit kulla hinnaga. Lõpuks suutis Leok seitsmendale kohale tõusta ja lootused heaks üldkohaks jäid ellu. Ilusa sõidu tegi ka Aston Allas, kes sõidu alguses kohe esikümnesse pääses. Allas suutis korralikku kiirust terve sõidu jooksul näidata ja finishis oli ta üheksandana. Sõidu võitis kindlalt prantslane Sleny Goyer, teise koha sai itaallane David Cracco ja kolmanda koha itaallane Edoardo Riganti.

EMX 85 klassi teises sõidus ei tulnud Leok start taas välja ja esimesele ringile läks ta alles teises kümnes. Lucas andis endast sõidu jooksul kõik ja ta suutis vahepeal juba koguni kolmandale kohale tõusta ning tal oli võimalus ka teist kohta rünnata. Kahjuks viimastel ringidel andis Leok ühe koha hoopis ära ja finishisse jõudis ta neljandana. Väga ilusa sõidu tegi taas ka Aston Allas, kes terve sõidu jooksul esikümnes püsis ja lõpuks üheksandana finishilipu alt läbi sõitis. Sõidu võitis lätlane Jekabs Hudolejs, teine oli hispaanlane Jordi Alba ja kolma itaallane Andrea Uccelini.

Loketi krossirada ei ole Lucas Leoki jaoks seni kõige rõõmsama ajalooga ja kas sel aastal tuli tal leppida kokkuvõttes neljanda kohaga. Poodiumist jäi lahutama teda kaks punkti ja selle võttis tema eest itaallane Edoardo Riganti. Euroopa meistriks krooniti 41 punktiga Sleny Goyer ja teise koha sai 35 punktiga Hudolejs. Aston Allas tuli 24 punktiga üheksandale kohale.

EMX 2T klassi avasõidus ei suutnud Richard Paat head starti teha ja avaringilt tuli ta tagasi alles 29. kohal. Kogu sõidu suutis ta aga tõusvas joones tulla ja finishisse saabus Paat 17. kohal. Sõidu võitis austerlane Marcel Stauffer, teise koha sai ungarlane Bence Pergel ja kolmanda koha Saad Soulimani (Maroko).

Teist sõitu alustas Paat taas kehvast, stardi järel jäi ta korraks päris viimaseks. Sõidu edenedes hakkas Paat ettepoole liikuma ja taas õnnestus tal lõpuks top 20 sisse tõusta. Sarnaselt avasõidule jõudis Paat finishisse seitsmeteistkümnendana. Esikoha võttis taas Stauffer, teine oli Pergel ja kolmas tsehh Vaclav Kovar.

Võistluse kokkuvõttes tuli Paat 8 punktiga 18. kohale. EMX 2T tiitli võitis 50 punktiga Stauffer, teine oli 44 punktiga Pergel ja kolmas 35 punktiga Kovar.