Vägev, Meico Vettik tuli Lommelis EMX Open klassis pronksmedalile

Nädalavahetusel toimus Belgias Lommeli krossirajal motokrossi maailmameistrivõistluste järjekordne etapp. Samuti oli seal kavas EMX Open klassi hooaja ainus ja otsustav võistlus. Meie sõitjatel läks seal väga hästi, Meico Vettik tuli võistluse kokkuvõttes kolmandaks ja Gert Krestinov neljandaks.

EMX Open klassis oli Lommelis kohal viis meie sõitjat. Ajasõidus oli meie parim Meico Vettik, kes sõitis välja kuuenda ringiaja. Esikümnesse mahtus ka kaheksandana Gert Krestinov. Hardi Roosiorg oli neljateistkümnes, Kaarel Tilk üheksateistkümnes ja Erki Kahro kahekümneneljas.

EMX Open klassi avasõidus ei teinud keegi meie viisikust väga head starti. Kõige paremini sai liikuma Krestinov, kes esimesel ringil esikümne piiril oli. Kohe tema seljataga võttis koha sisse ka Vettik. Vettik hakkas kohe väga agressiivselt sõitma ja see tasus end ka ära. Neljandaks ringiks oli Meico juba seitmendale kohale tõusnud. Maailma raskeimal krossirajal tundis ta ennast koduselt ja hea hoog jätkus. Järgnevatel ringidel tegi Vettik veel mitu möödasõitu ja kaheksandaks ringiks oli meie mees neljandale kohale tõusnud. Esikolmik oli selleks hetkeks juba suure edumaa sisse saanud ja puhta sõiduga oli keeruline veel kohta parandada. Õhe ebaõnn on aga teise õnn. Mõned kurvid enne sõidu lõppu sai liidrikohal sõitnud itaallasel Giuseppe Tropepel kütus otsa ja ta jäi rajale seisma. Vettik ületas tänu sellele finishijoone suurepärasel kolmandal kohal. Kaks esimest kohta võtsid liivaspetsialistid hollandist. Sõidu võitis Micha-Boy De Waal ja teine oli Freek van der Vlist. Väga ilusa sõidu tegi ka Krestinov, kes hea lõpuga kuuendale kohale tõusis. Erki Kahro jõudis finishisse 22. kohal. Hardi Roosiorg ja Kaarel Tilk katkestasid sõidu.

Gert Krestinov teise sõidu kolmanda koha poole liikumas

Pühapäeva varahommikul toimunud teises ja otsustavas võistlussõidus tegid Vettik ja Krestinov taas korralikud stardid ning nad pääsesid kohe top 10 sisse. Avaringilt tulles oli Krestinov seitsmes ja Vettik kaheksas. Kogu sõidu suutsid mehed suuri vigu vältida ning paarisrakendina tulid nad pidevalt ettepoole. Mitmed favoriidid tegid samal ajal rajal sõiduvigu ja kukkusid. Avasõidu võitjal De Waalil oli probleeme tehnikaga ja tema jäi samuti varsti samuti raja äärde. See kõik oli positiivne meie sõitjatele. Krestinov tõusis tugeva sõidu lõpuga kolmandaks ja Vettik lõpetas sõidu tema seljataga neljandana. Esikoha teenis lõpuks soomlane Jere Haavisto, teisena lõpetas sõidu tsehh Jakub Teresak. Väga ilusa sõidu tegi ka Kaarel Tilk, kes jõudis finishisse 14. kohal. Hardi Roosiorg lõpetas sõidu 21. kohal ja Erki Kahro 25. kohal.

EMX Open klassi hooaeg oligi vaid ühe etapiline ja sarja kokkuvõttes tuli Meico Vettik pronksmedalile. Vettik kogus kahe sõidu kokkuvõttes 38 punkti. Tiitli võitis 40 punktiga Teresak ja teise koha sai 38 punktiga Haavisto. Napilt jäi poodiumilt välja Krestinov, kes sai 35 punktiga neljanda koha. Tilk teenis 7 punktiga 18. koha.

EMX 250 klassis oli rajal Martin Michelis. Lommelisse oli kohale tulnud 50 võistlejat ja kõigepealt tuli kvalifikatsioonist tagada endale edasipääs põhisõitudesse. Sellega sa Michelis hakkama, ta sõitis välja paremuselt 22. ringiaja.

Esimese võistlussõidu algus ebaõnnestus Michelisel täielikult ja ta jäi stardi järel viimaste sekka. Rajal liikus Martin aga kiirelt ja ta parandas pidevalt oma positsiooni. Lõpuks tõusis ta 19. kohale ja teenis ka kaks punkti. Esikoha võttis prantslane Mathis Valin, teisena lõpetas sõidu itaallane Valerio Lata ja kolmandana hollandlane Bradley Mesters.

Teist võistlussõitu alustas Michelis natuke paremini ja avaringilt tuli ta tagi 25. kohal. Sõidus liikus ta taas tõusvas joones ja veidi parem algus andis võimaluse ka kõrgema koha eest võidelda. Finishisse jõudiski Michelis lõpuks seitsmeteistkümnendana, mis andis talle neli punkti. Teist sõitu domineeris hollandlane Cas Valk, teise koha sai Lata ja kolmanda koha Ivano Van Erp (Holland).

Etapi kokkuvõttes tuli Michelis kuue punktiga 21. kohale. Etapivõit läks 44 punktiga Latale, teise koha sai 43 punktiga Valk ja kolmanda koha 43 punktiga Valin. Vaid kahel etapil osalenud Michelis hoiab üldarvestuses 12 punktiga 39. kohta. Sarja liider on 287 punktiga Valin.