Hardi Roosiorg tuli Indoneesia MM-etapil 14. kohale

Motokrossi maailmameistrivõistluste kümnes etapp toimus sellel nädalavahetusel Indoneesias Sumbawas. MXGP klassis tegi hooaja parima tulemuse Hardi Roosiorg (Honda), kes etapi kokkuvõttes tuli 14. kohale. Kahe aastase vaheaja järel teenis etapivõidu Romain Febvre.

MXGP klassis oli etapile kohale tulnud vaid 19 sõitjat. Hardi Roosiorg sõitis ajasõidus välja 15. ringiaja. Parimat aega näitas Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki), teine oli sarja liider Jorge Prado (Hispaania, GASGAS) ja kolmas Ruben Fernandez (Hispaania, Honda).

Kvalifikatsioonisõidus võttis Roosiorg stardi järel sisse 16. koha. Seal püsis ta pool sõitu, misjärel õnnestus meie mehel mööduda austraallasest Lewis Stewartist (KTM). 15. kohal tuligi Roosiorg lõpuks finishisse. Sõitu juhtis algusest lõpuni Febvre, teisena lõpetas Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) ja kolmandana Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha).

Esimeses võistlussõidus võttis Roosiorg avaringil sisse 15. koha nii nagu ta kvalifikatsioonisõidus lõpetanud oli. Ees olevate regulaarselt sarjas osalevate meestega ta sammu pidada ei suutnud ja enamuse sõidust sõitiski Hardi üksinda 15. kohal. Mõned ringid enne sõidu lõppu katkestas itaallane Alessandro Lupino ja tänu sellele tuli Roosiorg finishisse 14. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Febvre, kes ka enamuse ajast liidrikohta enda käes hoidis. 5 minutit enne sõiduaja lõppu Febvre aga kukkus ja kinkis esikoha Pradole. Febvre tuli finishisse teisena ja Seewer kolmandana.

Teises sõidus õnnestus Roosiorul algus paremini ja ta pääses 12. kohale. Paari ringiga langes ta siiski 14. kohale ja seejärel hakkasid teised taas eest ära liikuma. Korraks sai veel Hardi grupi lõpu kätte, kuid järgmiste ringidega kärises vahe üle 10 sekundi ja seejärel sõitis Roosiorg sõidu kindlalt 14. kohal lõpuni. Stardi järel asus liidriks taas Febvre, kes sel korral eksimusi vältis ja võttis kindla esikoha. Prado ja Seewer pidasid lahingut teisele kohale ja võitjana väljus sealt Seewer.

Etapi kokkuvõttes tuli Roosiorg 14 punktiga 14. kohale. Esikoht läks 47 punktiga Febvrele, teine oli 45 punktiga Prado ja kolmas 42 punktiga Seewer. Üldkokkuvõttes on ülikindle liider 505 punktiga Prado, teisel kohal on 404 punktiga Febvre ja kolmandal kohal 386 punktiga vigastusega eemal olev Herlings. Roosiorg tõusis sarja kokkuvõttes 37 punktiga 22. kohale.

MX2 klassi avasõitu asus juhtima Jago Geerts (Belgia, Yamaha), kuid nagu väga paljudel varasematel kordadel eksis ta esikohal sõites ja kinkis liidrikoha Liam Evertsile (Belgia, KTM), kes eelmisel etapil Saksamaal oma elu esimese etapivõidu teenis. Everts juhtiski seejärel enamuse sõidust, kuid kaks ringi enne lõppu surus temast mööda Lucas Coenen (Belgia, Husqvarna). Coenen tuligi finishisse esimesena, Everts oli teine ja klassi liider Andrea Adamo (Itaalia, GASGAS) kolmas.

MX2 klassi teist sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Lucas Coenen. Tema seljataga püsis pidevalt kannul mitme meheline grupp mida juhtis Geerts. Pidevalt liikus aga tõusvas joones Everts, kes kuuendalt kohalt lõpuks teiseks tõusis. Kolmandana lõpetas sõidu Geerts.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Lucas Coenen, teise koha sai 44 punktiga Everts ja kolmanda koha 36 punktiga Geerts. Sarja kokkuvõttes on esikohal 439 punktiga Adamo, teine on 434 punktiga Thibault Benistant ja kolmas 417 punktiga Kay de Wolf.