Suurepäraselt sõitnud Harri Kullas tuli Belgia MM-etapil 11. kohale

Motokrossi maailmameistrivõistluste kolmeteistkümnes etapp sõideti sel nädalavahetusel Belgias, Lommeli krossirajal. Lommeli rada on läbi aegade eestlastele hästi sobinud ja pettuma ei pidanud ka sel korral. Esmakordselt sel hooajal tegi MXGP klassis kaasa Harri Kullas, kes saavutas etapi kokkuvõttes kõrge 11. koha. MX2 klassis tuli Jörgen-Matthias Talviku 17. kohale.

MXGP klassis oli sel aastal esimest korda võistlemas Harri Kullas (Yamaha). Ajasõidus 17. koha saanud Kullas tegi kvalifikatsioonisõidus super stardi ja esimestest kurvides oli ta esiviisikus. Avaringiga langes Kullas kiiresti esikümne piirile. Seal sõitis ta enamuse sõidust ja finishis oli Harri kaheteistkümnendana. Sõidu võitis Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha), teine oli Romain Febcre (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmas Calvin Vlaanderen (Holland, Yamaha).

MXGP klassi avasõidus näitas Kullas taas, et ta on maailma üks parimaid startijaid. Esimese kurvi järel oli Kullas teisel kohal. Pikalt ta kõrget kohta nautida ei saanud, sest kohe hakkasid konkurendid temast mööda pressima. Harri võttis ühtlase tempo, et maailma raskeimail rajal sõidu lõpuni vastu peaks. Mõne ringi järel langes Kullas esikümnest välja ja võitles selle eest, et top 15 seas sõit lõpetada. Sellega sai ta hakkama ja finishis oli Kullas neljateistkümnendana. Kohe tema seljataga lõpetas sõidu mitmekordne maailmameister Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Sõitu võitis Febvre, teisena lõpetas Coldenhoff ja kolmandana Jorge Prado (Hispaania, GASGAS), kes viimasel ringil Vlaanderenist mööda sai.

Teises sõidus tegi Kullas taas super stardi ja jälle oli ta esimestes kurvides esikolmikus. Sel korral võttis Harri esimeste kiiruse omaks ja läks nendega kaasa. Kullas sõitis terve sõidu fantastiliselt ja enamuse sõidust hoidas ta seitsmendat kohta. Viimasel kahel ringil tegi aga hullumeelse pingutuse itaallane Alberto Forato (KTM), kes suutis Harri kinni püüda ja pool ringi enne sõidu lõppu ka mööduda. Kullas tuli finishisse kaheksandana, mis on tema karjääri üks parimaid sõite. Avasõidu võitja Febre oli teises sõidus stardiga hädas ja ta ta jäi viimaste sekka. Rajal oli ta täna aga kindlalt kõige parem ning lõpuks suutis Febvre koguni teisele kohale tõusta. Febvre käest pääses napilt sarja liider Jorge Prado. Kolmandana lõpetas sõidu Coldenhoff.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 20 punktiga 11. kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Febvre, teine oli 45 punktiga Prado ja kolmas 42 punktiga Coldenhoff. Üldarvestuses on Prado edu Febvre ees nüüd 99 punkti.

MX2 klassis olid esmakordselt sel hooajal võistlemas Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) ja Meico Vettik (TM). Kvalifikatsioonisõidus teenis Talviku 15. koha ja Vettik 30. koha. Sõidu võitis Jago Geerts (Belgia, Yamaha), teine oli Lucas Coenen (Belgia, Husqvarna) ja kolmas Simon Laengenfelder (Saksamaa, GASGAS).

Esimeses võistlussõidus tegi parem alguse Talviku, kes esimese ringi järel viieteistkümnendale kohale tõusis. Kahjuks kohe seejärel Talviku kukkus ning langes 30. kohale. Jörgen-Matthias alla ei andnud ning hakkas uuesti tulema ja kerkis vaikselt punktikoha lähedale. Sõidu teises pooles õnnestus tal veelgi oma positsiooni parandana ning finishis oli Talviku lõpuks kuueteistkümnendana. Head sõitu oli tegmas ka Vettik, kes suure osa sõidust 15. kohal püsis. Kahjuks viis ringi enne sõidu lõppu Vettik katkestas ja hea tulemus jäi vormistamata. Sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Geerts, teise koha sai Lucas Coenen ja kolmanda koha Laengenfelder.

Talviku alustas teist võistlussõitu taas üsna hästi ja avaringil oli ta top 15. koha piirimail. Sõidu esimeses poole suutis Talviku oma kohta veelgi parandada ja pikka aega hoidis ta 13. kohta. Kahjuks sõidu keskel Jörgen-Matthias kukkus ja kaotas ligi minuti sellega ning hea tulemus oli läinud. Talviku suutis pärast kukkumist ennast siiski koguda jätkas võitlust punktikoha eest. Sõidu lõpus oli ra rajal üks kiiremaid ja tänu sellele suutis Talviku lõpuks 18. kohale tõusta. Meico Vettik teise sõidu starti ei tulnud. Sõidu võitis kindlalt Geerts, teise koha teenis Lucas Coenen ja kolmanda koha Laengenfelder.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 8 punktiga 17. kohale, Meico Vettik oli kolmekümneneljas. Etapivõidu teenis 50 punktiga Geerts, teise koha sai 44 punktiga Coenen ja kolmanda koha 40 punktiga Laengenfelder.