Lucas Leok ja Theo Kolts tulid noorte maailmameistrivõistlustel poodiumile!

Nädalavahetusel toimusid Hollandis Heerde krossirajal Juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused. Eesti sõitjatel läks aasta üks tähtsamaid võistlusi väga hästi, kahes masinaklassis õnnestus ära tuua poodiumikoht. 85cc klassis tuli Lucas Leok teiseks ja 65cc klassis Theo Kolts kolmandaks.

85cc masinaklassis oli eestlasi stardis viis. Kuna Hollandisse oli sõitjaid väga palju tulnud, siis tuli teha koguni kolm kvalifikatsioonigruppi. Meie sõitjatest tegi parima tulemuse Lucas Leok, kes suutis C grupis ajasõidu võita. Marten Raud sõitis samas grupis välja üheksandana aja ja Gregor Lootus viieteistkümnenda ringiaja. B grupis oli Aston Allas kaheksas ja Robin Robert Mooses kahekümnekaheksas. Põhisõitudesse tagasid pääsmed Leok, Raud ja Allas.

Esimeses võistlussõidus ei suutnud meie suurim lootus Lucas Leok korralikku starti teha ja ta oli avaringil alles esikümne piiril. Sõidus hakkas Leok kiirelt positsiooni parandama ja ta tõusis viiendaks ringiks juba neljandale kohale. Esikolmkus sõitvatest poistest tal aga mööduda ei õnnestunud ja sõidu lõpetas Leok neljandana. Tugeva sõidu tegi ka Allas, kes stardi järel kohe esikümnesse pääses ja seal kogu sõidu ka kindlalt püsis. Parimal hetkel hoidis Allas viiendat kohta, lõpuks jõudis ta finishisse kuuendana. Marten Raud lõpetas sõidu kuueteistkümnendana. Esikoha teenis Uus-Meremaa sõitja Levi Townley, teine oli prantslane Sleny Goyer ja kolmas soomlane Viktor Leppälä.

Teises sõidus õnnestus Leoki start suurepäraselt ja ta võttis liidrikoha enda kätte. Sõidu jooksul suutis ta maailma parimate noorte vastu väikese vahe sisse sõita ja lõpuks kuulus Leokile üsna kindel sõiduvõit. Ilusa sõidu tegi jälle ka Allas, kes pikka aega kuuendat kohta enda käes hoidis. Sõidu lõpus andis ta mõned kohad ära ja finishis oli Aston üheksandana. Ka Raud suutis sõidu taas top 20 sees lõpetada.Finishilipu alt sõitis ta läbi seitsmeteistkümnendana. Leoki järel sai sõidus teise koha hollandlane Dex van den Broek ja kolmanda koha Townley, kes krooniti ka maailmameistriks.

Lucas Leok on maailma teine

Võistluse kokkuvõttes tuli Lucas Leok 43 punktiga teisele kohale. Maailmamestriks krooniti 45 punkti kogunud Townley. Kolmanda koha sai 33 punktiga Dex van den Broek. Aston Allas tuli 27 punktiga kaheksandaks ja Marten Raud 9 punktiga seitsmeteistkümnendaks.

65cc klassis oli eestlasi võistlustules neli. Ajasõiduks jaotati võistlejad kahte gruppi. Esimeses grupis oli meie poistest kiireim Rasmus Näär, kes sõitis välja viienda ringiaja. Erki Raudnagel sai kirja kuuenda aja ja Kristofer Valk 19. ringiaja. Teise gruppi kuulunud Theo Kolts sai kirja kaheksanda aja. Valk pidi minema lohutussõitu ja sealt tagasid neli parimat veel pääsu põhisõitudesse. Kritofer suutiski sõidu võita ning tagas edasipääsu finaalsõitudesse.

Esimest sõitu alustas meie poistest kõige paremini Kolts, kes võttis sisse kolmanda koha. Sõidu keskel langes ta mõneks ajaks neljandaks, kuid tugeva lõpuga tõusis ta tagasi kolmandale kohale. Esikoha teenis Uus-Meremaa võistleja Nico Verhoeven ja teise koha hollandlane Kash Van Hamond. Erki Raudnagel lõpetas sõidu neljateistkümnendana. Rasmus Näär, kes viimasele ringile minnes oli veel kolmeteistkümnes, pidi lõpuks leppima kahekümnekolmandakohaga. Kristofer Valk tuli finishisse kahekümnekuuendana.

Teist sõitu alustas suurepäraselt taas Kolts, kes võttis sisse kolmanda koha. Ta tõusis kiiresti peagi teiseks, kuid seljatagant tulid kaks kiiret poissi temast peagi mööda. Kolts möödus ise samal ajal sõitu alguses juhtinud Verhoevinist ja nii leidis ta ennast taas kolmandalt kohalt. Kolmandat kohta suutiski Kolts sõidu lõpuni enda käes hoida. Esikoht läks Van Hammondile, teine oli sakslane Luca Nierychlo. Näär lõpetas sõidu kolmeteistkümnedana, Raudnagel üheksateistkümnendana ja Valk kahekümnekuuendana.

Õnnelik Theo Kolts poodiumi kolmandal astmel

65cc klassi kokkuvõttes tuli Theo Kolts 40 punktiga kolmandale kohale. Maailmameistriks krooniti 47 punktiga Van Hammond ja teise koha sai 43 punktiga Verhoeven. Raudnagel oli 9 punktiga kuueteistkümnes, Näär kaheksa punktiga seitsmeteistkümnes. Valk oli võistluse kokkuvõttes kahekümneüheksas.

125cc klassis oli meie sõitjad rajal kolm. Suurimaks lootuseks oli Travis Leok, kes oma grupi ajasõidus suutiski välja sõita viienda ringiaja. Samasse gruppi kuulunud Kaspar Uibu sai kirja 31. ringiaja. Teises grupis edasipääsu püüdnud Karl Kiil sõitis välja 20. ringiaja. Lohutussõidus jäi Uibu kahekümneseitsmendaks ja tema jaoks oli võistlus lõppenud. Kiil lohutussõidus tulemust kirja ei saanud.

Travis Leok alustas esimest võistlussõitu väga hästi. Avaringil oli ta lausa esiviisikus. Kahjuks sõidu jooksul andis ta hulga kohti ära ja finishis oli Leok lõpuks üheksateistkümnes. Avasõidu võitis ungarlane Noel Zanocs, teine oli hispaanlane Francisco Garcia ja kolmas itaallane Simone Mancini.

Teise sõidu algus Leokil ebaõnnestus ja ta jäi stardi järel päris viimaste sekka. Sõidu lõpuks õnnestus tal tõusta 22. kohale. Esikoha teenis Mancini, teine oli Zanocs ja kolmas hollandlane Gyan Doensen.

Võistluse kokkuvõttes tuli Leok 2 punktiga 24. kohale. Maailmameistriks krooniti 47 punktiga Zanocs, teise koha sai 45 punktiga Mancini ja kolmanda koha 40 punktiga Garcia.

Riikide arvestuses tuli Eesti koondis 29 punktiga neljandale kohale. Meie ette jäid Holland (8 punkti), Prantsusmaa (24 punkti) ja Suurbritannia (25 punkti). Meie seljataga viiendale kohale ja USA (31 punkti) koondis.