Enduro

Enduro on maastikul sõidetav motospordiala, mille klassikaline võistlus kestab kaks päeva. Ühe võistlusringi pikkuseks on 50-70 kilomeetrit, mida läbitakse vastavalt klassile 2-3 korda. Rada peab olema läbitav igasuguse ilmaga. Endurovõistluse eesmärgiks on panna proovile mootorrataste töökindlus ja osalevate võistlejate oskused.

Võistlusrajal on ekstreem-, krossi- ja enduro kiiruskatsed, kus mõõdetakse parimat tulemust. Lisaks tuleb võistlejatel läbida ajakontrollpunkte, kuhu nad peavad jõudma täpselt õigeks ajaks – liiga varase või hilise ajakontrollpunkti jõudmise eest saab karistuse.

Umbes kolmandik võistlusrajast võib kulgeda asfaldil. Kuna katsetelt ülesõidud toimuvad avalikel teedel ja jälgida tuleb kehtivaid liikluseeskirju, peab enduromootorratas olema registris arvele võetud ja kindlustatud, samuti peab võistlejal olema vastava kategooria juhiluba.

Enduro kalender 2021

2021 Stardinumbrid (Baltic starting numbers)

Soolod ja Quadid

Balti riikides on ühine enduro stardinumbrite haldus. Igal sõitjal on individuaalne unikaalne number. Võistlusrattal peavad numbri ja põhja värvid vastama klassile, kuhu ennast võistlema registreeritakse. Numbri taotlemiseks kirjuta inglise keeles dbluma(at)inbox.lv.

Võistlusreeglid

2021
EMF enduro reeglid 2021
HardEST enduro üldjuhend 2021
HardEST enduro regulations 2021 (ENG)
EESS üldjuhend 2021

2020
EMF enduro reeglid 2020

Enduro komisjoni protokollid