Varik/Kunnas (5), Gordejev/Stupelis (151), Reesna/Niitsoo (34)

Külgvankrite Rahvuste kross

2022 hooaja Rahvuste kross külgvankritele toimub 24.-25. septembril Tšehhis, Kramolini motokeskuses. Sidecar Team Estonia ridades esindavad Eestit seekord Kert Varik ja Lari Kunnas, Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis ning Tanel Reesna ja Sten Niitsoo.

Varik liigub sel aastal oma kümnenda Eesti meistritiitli suunas. Lisaks on ta käimasoleva MM sarja liider. Kramolinis saavutas ta 2018. aastal oma esimese MM-poodiumi.

“Rada on seal võimas, kõva pinnas ning allahüpped tekitavad sama tunde nagu alla kukkumine, tuleb enne maandumist munad pihku haarata. Selle koosseisuga läheme ainult poodiumikohta koju tooma.”

Gordejev / Stupelis on kestva hooaja jaoks korralikult valmistunud, kolm korda on käidud Itaalias treeninglaagris, kus on olnud võimalus treenida koos Eesti esipaari Varik / Kunnasega.

Varasemalt on Gordejev käinud koondisega väljas 2015. aastal Saksamaal, kus saavutati viies koht ning 2019. aastal, kui tulemuseks oli ülikõrge teine koht. Seekond minnakse kulla järgi.

Tanel Reesna läheb Eesti koondisega välja teist korda. Vorm on mehel hea ning koos oma paarimehe Sten Niitsooga on sel hooajal MM-sarjas suudetud sõita top 15 kohtadele. Plaanis on ka kaks viimast MM-etappi kaasa sõita ning sealt suure hooga Rahvuste krossile peale minna.

Asukoht

2022 FIM Sidecarcross and Quadcross of Nations toimub 24.-25. septembril Tšehhis Kramolinis.

Kasulikud lingid

Kramolini raja ja klubi koduleht: https://www.amknepomuk.cz/

Eesti koondis 2022

Eesti külgkorvikoondise sõitjad on sel aastal Kert Varik ja Lari Kunnas, Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis ning Tanel Reesna ja Sten Niitsoo.

Koondise koostamisel võetakse arvesse varasemaid tulemusi maailmameistrivõistlustel, käesoleva aasta tulemusi MM-il ja käesoleva aasta Eesti meistrivõistluste tulemusi.

Samuti arvestatakse koondise kokkupanemisel muid asjaolusid nagu sportlaste võimalikud vigastused või nendest taastumine, sportlik käitumine ja soov Eestit esindada.

Lõpliku otsuse koondise koosseisu kohta teeb koondise manager.

Koondise abimeeskond

Koondise manager: Margo Sonn

Koondise toetajad

Toeta koondist fännitoodetega või otse

TE-banner-2-EMFi-avalehel
ClubTeamEstonia100_facebookcover